Jste zde:

Příběhy úspěšných zaměstnanců

img

Bc. Markéta Podobová

vedoucí klientského pracoviště Pelhřimov

Já osobně bych svým přátelům práci ve VZP určitě doporučila. I přes tuto nelehkou dobu zůstává práce ve VZP i nadále perspektivní.

Do pojišťovny jsem nastoupila krátce po škole. Z nabídnuté pozice na ekonomickém oddělení jsem byla nadšená, protože odpovídala mému vzdělání i praxi. V pojišťovně jsem se díky skvělému kolektivu naučila mnoho nových věcí. Při marketingové akci v Počátkách jsem poprvé zjistila, že se při své práci mohu ke klientům dostat i z jiné, osobnější stránky.

V červenci roku 2012 jsem se zúčastnila výběrového řízení na pozici Vedoucí klientského pracoviště Pelhřimov, které pro mě bylo velkým úspěchem. Za tuto příležitost, která mi byla umožněna, jsem velice ráda.

Myslím si, že o nás zaměstnance je v pojišťovně postaráno dobře. Velkým přínosem je nejen příspěvek na stravování a pět dnů dovolené navíc, ale i sociální a zdravotní volno. Díky pružné pracovní době se svým koníčkům věnuji v odpoledních hodinách. Mezi ně zahrnuji i marketing pojišťovny, do kterého jsem v létě zapojila i našeho čtyřnohého pejska Baxíka, který se zúčastnil „Netradičních závodů VZP v Pelhřimově“.

Práce ve VZP má perspektivu a určitě ji mohu všem doporučit, zaleží však na každém, jak se ke své práci postaví, jak ho bude bavit a s jakým nasazením ji bude vykonávat.

img

Gabriela Kotrčová

specialistka služeb klientům pro Regionální pobočku Brno

S odstupem času mohu konstatovat, že práce ve VZP je pro mě nejen zaměstnáním, ale i velkou školou života.

Moje kariéra ve VZP začala roku 1992 na pozici sekretářky ředitele tehdejší okresní pojišťovny. Od té doby jsem prošla nejen několik pracovních pozic, ale stihla i dvě mateřské dovolené. Od letošního roku pracuji na pobočce v Jihlavě jako specialista služeb klientům a s odstupem času mohu konstatovat, že práce ve VZP je pro mě nejen zaměstnáním, ale i velkou školou života.

Zcela zásadní pro mě bylo zařazení do rozvojového programu pro klíčové a talentované zaměstnance, ve kterém jsem získala mnoho nových zkušeností a dovedností. Mou srdeční záležitostí jsou marketingové aktivity, protože při nich mohu, jako empaticky a proklientsky zaměřený člověk, pracovat a komunikovat s lidmi – a to mě baví a dále rozvíjí. Zapojuji do nich i rodinu, která mi pomáhá a vychází maximálně vstříc.

VZP vnímám jako moderní firmu třetího tisíciletí, která se stará o své zaměstnance a poskytuje jim řadu nadstandardů, bonusů a výhod. Zároveň od nich ale očekává proaktivní přístup a angažovanost při plnění pracovních povinností.

img

Mgr. Radka Mistrová

specialista marketingu a komunikace pro Regionální pobočku Brno

Panuje zde přátelská atmosféra a mí nadřízení byli většinou otevření novým přístupům a zároveň nás vedli k co možná nejlepším výkonům.

Práci ve VZP jsem zvolila z mnoha důvodů. Hlavními z nich byly dobrá pověst VZP, zázemí velké společnosti s dlouholetou tradicí a klientský přístup. Přivítala jsem i možnost uplatnit své vzdělání a zkušenosti.

Věřím rčení, že „vše je o lidech“ a platí to i v zaměstnání. Panuje zde přátelská atmosféra a mí nadřízení byli většinou otevření novým přístupům a zároveň nás vedli k co možná nejlepším výkonům. Velmi jsem ocenila i systém průběžného vzdělávání a zlepšování kvalifikace, a tak jsem během tří let prošla více než desítkou školení a kurzů, které mi pomohly zefektivnit práci a lépe organizovat den.

Kromě toho, že ve srovnání s většinou ostatních zaměstnavatelů, nabízí VZP zaměstnancům vedle řady benefitů i velmi dobré finanční ohodnocení, byla pro mě velkým přínosem hlavně účast ve vzdělávacím a rozvojovém programu pro vybrané zaměstnance.

Přestože je má práce časově poměrně náročná a řada akcí probíhá i o víkendech či ve večerních hodinách, mám dostatek času na rodinu i své zájmy. Našla jsem řadu přátel i mezi kolegy na pracovišti, se kterými se často scházíme mimo pracovní dobu nad kávou či sklenicí vína.

Práce ve VZP je zajímavá, podnětná i náročná, ale přesně taková by podle mého názoru měla dobrá práce být.

img

Markéta Zelená

odborná referentka správy registru na Regionální pobočce Hradec Králové

Přestože mám vadu sluchu, našla jsem ve VZP plnohodnotné uplatnění, díky kterému mám možnost setkávat se s různými lidmi – účetními, advokáty nebo podnikateli. V pojišťovně pracuji již 15 let a moc si vážím kolegiálního prostředí, které zde panuje. Chtěla bych poděkovat také svým nadřízeným, kterým vděčím za projevenou důvěru.

Práce ve VZP byla mou druhou v kariéře. Upřímně, příliš jsem nevěřila tomu, že ve výběrovém řízení budu úspěšná. Dostala jsem ale příležitost ukázat, co ve mně je. Nejdříve jako záskok, ale poté i ve formě pracovního poměru na neurčitou dobu. Díky tvrdé práci jsem rychle povýšila. Překážkou nebyla ani moje dočasná nepřítomnost po dobu mateřské dovolené. Dnes se starámo téměř čtyři a půl tisíce královéhradeckých zaměstnavatelů. Jsem ráda, že mohu klienty vyslechnout, pochopit je a najít pro ně řešení. Zároveň na moje služby spoléhají neslyšící klienti.

Na svém zaměstnání si nejvíce cením toho, že při něm zvládám být i se svou rodinou. Mám totiž
v péči tři děti, z nichž jedno má těžkou srdeční vadu. Péče o ně je pro mě nejdůležitější. Práci ve VZP mohu doporučit skutečně každému, kdo má zájem pracovně „růst“, získávat nové zkušenosti a kdo umí zaujmout ten správný postoj k pracovním výzvám.

img

Ing. Radka Vaněrková

specialistka služeb klientům pro Regionální pobočku Plzeň

Pokud přicházíte s novými nápady, nebojíte se „říci si o práci“ a dokážete využít příležitosti, které se nabízejí, máte velkou šanci prosadit se.

Když jsem jako čerstvá absolventka hledala práci v Českých Budějovicích, přišlo mi jako správná volba nastartovat kariéru u VZP. Největší zdravotní pojišťovna na českém trhu pro mě představovala značku jistoty, kvality a profesionality. Od první chvíle na pozici asistentky ředitelky krajské pobočky jsem cítila podporu v osobním rozvoji a dalším vzdělávání. Díky tomu jsem se mohla relativně rychle posunout profesně dále na pozici specialistky služeb klientům.

Kariéra je „běh na dlouhou trať“, důležité je vydržet a jít si pevně za svým cílem. Troufám si říct, že u nás v pojišťovně platí: „Pokud přicházíte s novými nápady, nebojíte se „říci si o práci“ a dokážete využít příležitosti, které se nabízejí, máte velkou šanci prosadit se“.

VZP pro mě představuje výborného zaměstnavatele, a to nejen z pohledu čerpání řady hmotných a nehmotných benefitů, ale zejména z důvodu zajištění vynikajících pracovních podmínek a neustálého rozvoje. Ceníme si angažovaných a kreativních zaměstnanců, kteří přinášejí vlastní rozhled.  Nejen pro ně je připraven vzdělávací program, který má za cíl naučit se využívat vlastní potenciál a dále rozvíjet své silné stránky.

Práci v naší společnosti bych doporučila všem svým známým, kteří jsou iniciativní, mají chuť pracovat a nebojí se „vybočit z řady“.

img

Ing. Jaroslav Vítků

ředitel Odboru vymáhání a správy pohledávek pro Regionální pobočku Brno

Práce ve VZP je v menších regionech stále považována za prestižní zaměstnání. Je vnímána jako velká, celorepubliková instituce.

Do VZP jsem nastoupil v době jejího vzniku v roce 1992, čerstvě poté, co jsem ukončil studia. Stát u jejího zrodu pro mne byla velká příležitost. Prošel jsem několika pozicemi od referenta provozu, referenta výběru pojistného, vedoucího oddělení na okresní pojišťovně. V současné době vedu oddělení kontroly a správy pohledávek.

Velice si cením toho, že se mi za podpory pojišťovny podařilo zdárně při zaměstnání dokončit vysokou školu.

Klíčový pro můj postup ve VZP byl zájem o dění kolem sebe a snaha stát se odborníkem ve své oblasti. Možnost zapojit se do něčeho nového či zlepšovat stávající metody práce mě velmi baví.

Jsem spokojen s tím, jak se o nás pojišťovna stará. Máme mnoho nadstandardních benefitů – týden dovolené navíc, sociální volno, příspěvek na penzijní a životní připojištění a velký příspěvek na stravenky. Tyto benefity rozhodně nelze brát jako samozřejmost. Mou spokojenost zvyšuje i fakt, že se mi daří skloubit práci a volno. Mohu se tak svým koníčkům věnovat pravidelně.

Pojišťovna má co nabídnout svým zaměstnancům, a proto ji rozhodně mohu doporučit jako místo pro nastartování kariéry. Práce v naší společnosti je v menších regionech stále považována za prestižní zaměstnání a samotná VZP je vnímána jako velká, celorepubliková instituce.

img

Ing. Zuzana Dvořáková

náměstkyně ředitele VZP, RP Ústí nad Labem

V pojišťovně pracuji od jejího vzniku. Díky tomu, že jsem začala od píky a prošla postupně řadou pozic, jsem i přes takto dlouhou dobu nikdy nezažila pocit stereotypu, fádnosti nebo rutiny.

V pojišťovně pracuji od jejího vzniku. Díky tomu, že jsem začala od píky a prošla postupně řadou pozic, jsem i přes takto dlouhou dobu nikdy nezažila pocit stereotypu, fádnosti nebo rutiny. Můj první šéf na mě vsadil, když jsem dostala za úkol vybudovat a řídit útvar výběru pojistného na pobočce v České Lípě. To znamenalo sestavit tým spolupracovníků a nastavit procesy tak, aby vše fungovalo. Dodnes z této zkušenosti těžím a snadno si udělám obrázek o skutečné obtížnosti toho, co mí kolegové a podřízení dělají.

Když bylo v roce 1999 vypsáno výběrové řízení na ředitele českolipské pobočky VZP, rozhodla jsem se přihlásit. Konkurzem jsem prošla a ve 37 letech se stala ředitelkou okresní pobočky. Další zlom nastal se vznikem krajů, kdy jsem se stala ředitelkou odboru služeb klientům krajské pobočky pro Liberecký kraj. Ve své práci mám štěstí na lidi kolem sebe, ale nezbytná je i odvahu zariskovat a proaktivita. Baví mě práce s lidmi obecně, ale vyloženě ožívám, když je na obzoru nějaká rozumná změna, na které se můžu podílet a svůj tým změnou provázet.

S rodinou odpočívám od práce, v práci odpočívám od rodiny. Podařilo se mi tyto dva světy oddělit, i když to neznamená, že mi práce neukrajuje soukromí. Ukrajuje, ale je to má svobodná vůle, takže vnitřně jsem s tím ztotožněná.

img

Jakub Nágl

odborný referent administrativy zdravotní péče pro Regionální pobočku Brno

VZP se dle mého názoru vždy dokázala o své zaměstnance postarat a nabídla jim jistoty, které nejsou samozřejmé.

Práci ve VZP mi nabídl můj tehdy budoucí přímý nadřízený, kterému se zamlouvalo, jakým způsobem jsem pracoval v personálním útvaru v minulém zaměstnání. Postupem času mi začaly být přidělovány pracovní činnosti vyžadující vyšší míru odpovědnosti. Vzhledem ke spokojenosti s vedením svěřené agendy mi byla nabídnuta také pracovní smlouva na dobu neurčitou.

Za významný faktor své kariéry považuji důvěru mých nadřízených. Ta mi umožnila větší míru samostatnosti při plnění pracovních povinností. Pokud však potřebuji některé věci zkonzultovat, vždy se mám na koho obrátit.

Díky tomu, že jsem prozatím svobodný, není absolutně žádný problém věnovat se ve volném čase i různým koníčkům. Ten někdy využiji i na mimopracovní aktivity, které VZP umožňuje a kterých jsem se vždy rád účastnil. Díky nim jsem měl možnost lépe poznat své kolegy a kolegyně, kteří se časem stali mou druhou rodinou. Tento pocit je navíc umocněn skutečností, že se VZP vždy dokázala o své zaměstnance postarat a nabídla jim jistoty, které nejsou samozřejmé.

Práce ve VZP si proto opravdu vážím a zkušenosti, stejně jako možnosti, které mi mé zaměstnání přináší, jsem si v době mého přijetí do pracovního poměru nebyl schopen ani představit.

img

Ing. Jan Šebesta

vedoucí oddělení vymáhání pro Regionální pobočku Ústí nad Labem

Už jen samotná možnost, že mohu pracovat a rozhodovat samostatně, mi dává prostor pro seberealizaci.

Když jsem v roce 1994 nastoupil do VZP na pozici v oddělení výběru pojistného, bylo to mé vůbec první zaměstnání. Rok a půl jsem pracoval s klienty na přepážce a zvykal si na nový životní režim zaměstnaného člověka. Po tomto období aklimatizace jsem přestoupil na oddělení kontroly plateb hromadných plátců pojistného. Po třech letech studia jsem úspěšně získal bakalářský titul a stal se vedoucím právního oddělení na tehdejší okresní pobočce. Svou kariéru jsem sice kvůli základní vojenské službě musel na chvíli přerušit, ale po jejím ukončení jsem se v roce 2001 vrátil do právního oddělení a vzápětí se rozhodl pro pokračování ve studiu. V současné době vedu právní oddělení krajské pobočky. Jsem rád za vše, čeho jsem dosáhl svou vlastní snahou, ale velký dík patří i mým nadřízeným a kolegům, jichž si vážím a na které jsem se v mnoha situacích mohl spolehnout.

Samotná práce mě baví. Když se něco povede, splníme cíl, přináší to příjemný pocit z dobře odvedené práce. Už jen samotná možnost, že mohu pracovat a rozhodovat samostatně, mi dává prostor pro seberealizaci. I přes současnou nelehkou dobu se snažím klíčové lidi motivovat tak, aby ve své práci byli spokojení. Především na nich totiž stojí správný chod celého týmu. S kolegy v práci máme dobrou partu, a tak se nám podařilo sestavit i družstvo v badmintonu.

Práce ve VZP určitě není lehká, ale kvalitním lidem umožňuje velký růst z profesního i osobního hlediska.

img

Pavel Šťastný

vedoucí oddělení evidence plátců a služeb klientům pro Regionální pobočku Ústí nad Labem

Domnívám se, že se pojišťovna o své lidi stará nadstandardně. Ať už se jedná o vytváření pracovního prostředí, opakované upgrade počítačů i tiskáren, školící a vzdělávací programy nebo zaměstnanecké výhody ve formě finančního příspěvku, prodloužené dovolené, stravenek, slevových programů a za určitých podmínek i odměn nebo osobního ohodnocení.

Svou kariéru ve VZP jsem odstartoval roku 1998 každodenním přímým kontaktem se zákazníky na přepážce. V roce 2001 jsem přešel do referátu kontroly, abych se o čtyři roky později stal jeho vedoucím. V současné době vedu oddělení evidence plátců a služeb klientům na klientském pracovišti pro Ústecký kraj.

Cením si toho, že jsem měl možnost projít si různými pracovními pozicemi. Měl jsem tak možnost vždy dělat něco nového a o to víc mne to bavilo. Mám štěstí na lidi kolem sebe, a proto nebylo těžké nově získané vědomosti a dovednosti v Manažerské akademii využít k efektivnímu řízení týmu. Velmi mě baví a těší, že své zkušenosti mohu dál předávat, nebo svým kolegům naslouchat a poradit.

Denně vidím, jak nadstandardně se pojišťovna stará o své lidi. Nejde jen o zaměstnanecké výhody ve formě finančního příspěvku, prodloužené dovolené, stravenek, slevových programů a za určitých podmínek i odměn nebo osobního ohodnocení. Líbí se mi i moderní pracovní prostředí a technické vybavení nebo propracované školící a vzdělávací programy. Rád bych zmínil i férový přístup k propouštěným zaměstnancům. Na základě vlastní zkušenosti i s jinými velkými zaměstnavateli mohu zaměstnání ve VZP jednoznačně doporučit. 

img

Ing. Zuzana Prokšová

odborná referentka administrativy zdravotní péče pro Regionální pobočku Brno

Velice si cením toho, že VZP nabízí příležitost i čerstvým absolventům.

Ve VZP pracuji teprve krátce. Po ukončení studia na vysoké škole jsem nastoupila na klientské pracoviště v Třebíči, odkud jsem zanedlouho přestoupila na pracoviště v Jihlavě. Moje pozice zahrnuje nejen administrativní činnost, ale i kontakt s klienty. Nejvíc mě na ní baví to, že je pestrá a zajímavá. Každý den řeším nové úkoly a individuální žádosti a dotazy našich smluvních partnerů.

VZP jsem si vybrala proto, že ji vnímám jako stabilního zaměstnavatele, který vedle svých klientů věnuje velkou pozornost také svým zaměstnancům. Jejich spokojenost se pak odráží ve velmi přátelské atmosféře na pracovišti. Ze širokého spektra zaměstnaneckých benefitů nejvíce oceňuji možnost individuálního vzdělávání zaměstnanců prostřednictvím kurzů a školení, flexibilní pracovní dobu, ale také týden dovolené navíc. Velice si cením toho, že VZP nabízí příležitost i čerstvým absolventům.

img

Ing. Kateřina Keslerová

vedoucí oddělení ekonomiky zdravotní péče pro Regionální pobočku Plzeň

Všeobecnou zdravotní pojišťovnu bych doporučila svým přátelům, kteří chtějí být zaměstnáni v zajímavé a progresivní společnosti.

Do VZP jsem nastoupila těsně před dokončením vysoké školy v roce 2009 jako asistentka ředitelky naší jihočeské pobočky. Nabídnuté pracovní místo mne oslovilo, přišlo mi zajímavé i vhodné s ohledem na to, že jsem ještě neměla dokončenou vysokou školu. Zkusila jsem štěstí a výběrové řízení vyhrála.

Během práce ve VZP jsem vykonávala různé pracovní činnosti od interní kontroly po správu a vymáhání pohledávek od plátců pojistného. V roce 2012 jsem vyhrála interní výběrové řízení na pozici ředitelky odboru zdravotní péče v Jihočeském kraji.

Práce v pojišťovně mě zcela naplňuje a jsem zde spokojená. Z mého pohledu je VZP velice zajímavý zaměstnavatel, který nabízí mnoho vzdělávacích programů a příležitostí ke kariérnímu postupu. Přestože někteří vnímají VZP jako rigidní společnost a velký moloch, který se jen těžko může změnit, procházíme změnami neustále. Věřím, že tyto pozitivní změny budou přínosem hlavně pro naše klienty. Všeobecnou zdravotní pojišťovnu bych doporučila svým přátelům, kteří chtějí být zaměstnáni v zajímavé a progresivní společnosti.

img

Bc. Petr Kukal

vedoucí oddělení kontroly a správního řízení zaměstnavatelů pro Regionální pobočku Praha

Baví mě práce s lidmi, různorodost činností a kreativita, kterou mohu na této pozici uplatnit.

Na konci roku 2006 jsem získal možnost využít své znalosti a dovednosti v referátu pohledávek. Vzhledem k absolvovanému studiu finanční matematiky a výpočetní techniky jsem tuto pozici rád přijal. Jelikož mám rád výzvy, časem jsem se přes tento referát, kde jsem se propracoval až na místo vedoucího, dostal až k vedení oddělení pohledávek zaměstnavatelů pražské pobočky.

Ve své práci jsem se vždy snažil přijít s novými způsoby, jak přidat na efektivitě. Moje okolí to ocenilo a všichni mě podpořili při možnosti získat pozici vedoucího oddělení.

Líbí se mi, že se s kolegy scházíme i mimo pracovní dobu, třeba při badmintonu nebo bowlingu. Vycházíme si vstříc také při těžkostech, které mohou v životě přijít. Baví mě práce s lidmi, různorodost činností a kreativita, kterou mohu na této pozici uplatnit, a věřím, že veškeré činnosti, které naše oddělení vykonává, pomáhají k dosažení společných cílů celé pojišťovny.

Myslím, že výhod a služeb, které mohou zaměstnanci pojišťovny využívat, je oproti jiným zaměstnavatelům opravdu mnoho. Za nejdůležitější považuji v roli dojíždějícího pružnou pracovní dobu.

Svého zaměstnavatele bych přátelům rozhodně doporučil, zejména kvůli příjemnému a chápajícímu kolektivu podřízených i nadřízených pracovníků, se kterými všichni společně tvoříme tým, který táhne za jeden provaz.

img

Bc. Šárka Koutníková, DiS.

vedoucí personálního oddělení pro RP Ústí nad Labem

Po letech strávených péčí o děti jsem se chtěla začít realizovat. Moje kariéra začala na pozici referentka pořizování dat. Od února roku 2011 pracuji jako personalistka, což považuji za velký úspěch.

Do pojišťovny mě přivedla naprostá náhoda v době, kdy jsem před 4 lety byla na rodičovské dovolené. Tehdy jsem dostala nabídku pracovat ve VZP na zkrácený pracovní úvazek pro personální oddělení. Po počátečním období, kdy jsem pracovala jako referentka pořizování dat, jsem brzy postoupila na pozici odborné referentky strategie a rozvoje lidí a sociální politiky. Získala jsem tak příležitost pracovat samostatněji s větší mírou odpovědnosti a poznala řadu zajímavých lidí, ze kterých se po čase stali mí přátelé. Přestože jsem byla spokojená, neusnula jsem na vavřínech a počátkem roku 2011 nastoupila na pozici personalistky, což považuji za velký úspěch.

Upřímně si myslím, že za posun v kariéře vděčím své nadřízené, která mi důvěřovala a nebála se mi svěřit náročnější úkoly. To mě neustále nutilo rozšiřovat si obzory. V současné době studuji na vyšší odborné škole, obor personální práce.

V práci si vážím lidí, kteří se nebojí přiznat, že udělali chybu, a také těch, kteří jednají na rovinu a dokážou lidi motivovat pochvalou nebo poděkováním za odvedenou práci.

Péče o zaměstnance Všeobecné zdravotní pojišťovny je na velmi dobré úrovni a počet poskytovaných výhod není nikterak malý. Do péče o zaměstnance samozřejmě řadím i možnost profesního rozvoje. Nabídek seminářů a školení je dostatek, takže jsem spokojená.

Mezi benefity, které využívám každý den, patří pružná pracovní doba. Díky ní mohu doprovodit ráno děti do školy a manžel je naopak odpoledne vyzvedává. Úkoly s dětmi dělá ten, kdo má právě čas a víkendy se snažíme trávit společně. V zimě chodíme bruslit nebo na procházky do přírody, jindy relaxujeme na chatě. Poslední dobou je to trochu náročnější, protože téměř každou sobotu dojíždím do školy. Musím ale přiznat, že doma to všichni zvládají. Manžel výborně vaří, takže mě bez problémů zastoupí, a já se na oplátku starám, když je delší dobu pracovně mimo domov. Je to prostě o vzájemné domluvě a toleranci.

img

Ing. Michal Adámek

ředitel Odboru služeb klientům RP Ostrava

Vždy, když jsem potřeboval, mi VZP vyšla vstříc. Dokonce jsem mohl několik měsíců pracovat z domova.

Přestože ve VZP pracuji již 15 let, pořád se mám kam posouvat a kariérně stoupat. Důležité přitom pro mě je, že cítím podporu nadřízených v různých situacích. Vycházejí mi vstříc v případě školení, ale i když si potřebuji vzít půlden volna na oběhání úřadů. Vždy, když jsem potřeboval, vyšla mi VZP vstříc. Dokonce jsem mohl několik měsíců pracovat z domova. Vážím si i svých kolegů a kolegyň, firemního prostředí a kultury a hlavně toho, že ve VZP se na zaměstnance pohlíží jako na člověka, nikoliv jako na jednotku pracovního kapitálu. Ten, kdo je ctižádostivý, má chuť něco změnit, dokáže sám sebe motivovat a nebojí se zeptat, bude vždy mít náskok před těmi, kteří jenom čekají s otevřenou náručí. Jsem týmový hráč, a tak mne baví práce na projektech a komunikace s lidmi v projektových týmech.

Díky mému pracovnímu nasazení je někdy obtížnější skloubit práci s rodinou a volným časem. Je to dáno i tím, že často pobývám v Praze a zároveň dálkově studuji VŠ, proto své volno nejraději trávím s dětmi a manželkou.

Přesto bych práci ve VZP bez váhání doporučil svým známým. Člověk pozná fungování velké organizace zevnitř, pochopí, že „každá mince má dvě strany“ a nic není tak jednobarevné, jak nám média den co den předkládají.